Na Ptuju je potekal drugi krog Slo am toura, to je najvišji tekmovalni nivo golfa v Sloveniji.

Po treh odigranih krogih je drugo mesto med moškimi dosegel član GK Ptuj

• Jan Hribernik.

Dobro igro sta prikazala tudi

• Miha Majhenič in
  • Grega Gregorinčič.

V kategoriji U12, kjer so odigrali dva kroga, je zmagal

Čestitke vsem.

Člani GK Ptuj, ki vadijo pri Gitagolfu, so sodelovali na 2. Šolskem tekmovanju v Stanežičah.

Čestitke:

• Lukasu Fideršku v U12 za 3. mesto,
  • Tiji Zmazek Mladinke U18 za 5. mesto,

v kategoriji Mladinci U18 pa

• Nejcu Ladiču za 5. mesto in
  • Janu Breznerju za 7. mesto.*

Golf zveza Slovenije organizira tudi tekmovanja v mlajših kategorijah. Začetna tekmovanja so t.i. šolska tekmovanja, teh je bilo letos devet.

V skupnen seštevku so tako najmlajši člani GK Ptuj dosegli naslednje rezultate:

• Zmazek Tia 3.mesto v kategoriji U 12 deklice
  • Šamec Jan Luka 4.mesto v U 12 dečki
  • Vito Kolarič  5.mesto v U 12 dečki
  • Brezner Jan 2. mesto v U 18,
  • Gorenjec Tim 6.mesto v U 18
  • Ladič Nejc  7.mesto v  U 18

Na pokalnem ekipnem tekmovanju je po  šestih odigranih krogih skupno zmago in s tem naslov pokalnih zmagovalk dosegla ekipa GK Ptuj.

Za ekipo so v letošnjem letu nastopale

• Sabina Markoli, Slavka Gojčič, Nataša Jevnikar, Mira Kampl, Alenka Goršič Ernst, Danica Šegula, Jana Luketa, Snežana Kos

2018 09 pokalno gkptuj01

V okviru pokalnega tekmovanja je potekalo tudi točkovanje za posameznice.

Z minimalno prednostjo 10-ih točk je ob osvojenih 460 točkah zmagala članica GK Ptuj Sabina Markoli.

Mid am

Na finale Mid am pokalnega tekmovanja, ki je  v obliki Match Play potekalo 15. in 16.9. V Arboretumu, sta se uvrstili tudi moška in ženska ekipa GK Ptuj.
Moška ekipa je zasedla 3.mesto, ženska pa po porazu v finalu 2.mesto.

Seniorji GK Ptuj so se na pokalnem tekmovanju GZS po šestih odigranih tekmah uvrstili na 5.mesto.

Med posamezniki je z drugim mestom velik uspeh dosegel Bojan Raušl.

• Na evropskem prvenstvu za seniorke je barve Slovenije zastopala naš članica Slavka Gojčič.
  • Člana GK Ptuj Matjaž in Tomaž Kavnik sta se uvrstila na WAGC-svetovno amatersko prvenstvo v Maleziji.
  • Seniorke GK Ptuj so predčasno osvojile ekipni naslov v pokalnem tekmovanju GZS.
  • Seniorji so trenutno na 5.mestu.
  • Mid am ekipi-moški in ženske bosta nastopali na finalnem tekmovanju v Arboretumu.
  • Po štirih odigranih krogih pokalnega seniorskega tekmovanja so seniorke GK Ptuj ekipno na 1.mestu,
  • med posameznicami je Sabina Markoli druga.
  • Seniorji so na 5.mestu.
  • Mid am moški so po štirih odigranih krogih trenutno na 3.mestu v bruto in 1.mestu v neto kategoriji. Med posamezniki je Matjaž Kavnik na 5.mestu
  • Mid am ženske so trenutno na 2.mestu, med posameznicami Suzana Tratenšek vodi
  • Seniorji so na 5.mestu, tako kot Vlado Toplak med posamezniki
  • Seniorke po treh odigranih krogih vodijo v bruto in neto kategoriji, med posameznicami Sabina Markoli vodi

V Arboretumu je na turnirju Ženski Pro am ekipa Adema Osmančeviča, v kateri so ob Ademu igrale

• Marija Toplak,
  • Jana Luketa in
  • Snežana Kos,

osvojila odlično 2.mesto.

V 2.kolu ligaškega tekmovanja za seniorke, ki je bilo na Dinersu, je ekipa

• GK Ptuj ponovno zmagala in trenutno vodi.

Med posameznicami je

• Sabina Markoli na 2.mestu

Slavka Gojčič je osvojila 3. mesto na državnem prvenstvu za seniorka na Otočcu

• Mid amaterji so po 3. kolu na tretjem mestu,
  • med posameznicami Suzana Tratenšek vodi.