2022 rezultati mV klubski sobi na igrišču, ki jo je voditelj preimenoval v prijetno manjšo dvoranico, je potekala zaključna prireditev Golf zveze Slovenije za pokalna tekmovanja, ki so bila v letu 2021. Najmlajši so tekmovali v Šolskem tekmovanju, bolj izkušeni, a nič manj tekmovalno razpoloženi, sicer bistveno bolj izkušeni odlični rekreativci, so nastopili na tekmovanju Mid Am, vsi ostali, bolj kot ne, slovenski reprezentanti, pa v različnih starostnih kategorijah, v najbolj pomembnem tekmovanju Slo Tour. Prireditev, ki sta jo zunaj žarometov postavila Metka jamar in Gorazd Kogoj, je povezoval vodja komunikacije in marketinga pri GZS, Gašper Bolhar, med všečnimi in dobro razpoloženimi gosti pa so v krajših pogovorih sodelovali Marko Rajšter, Nastja Banovec, Mark Trnovec in Uroš Gregorič.

Na Ptuju je potekal drugi krog Slo am toura, to je najvišji tekmovalni nivo golfa v Sloveniji.

Po treh odigranih krogih je drugo mesto med moškimi dosegel član GK Ptuj

• Jan Hribernik.

Dobro igro sta prikazala tudi

• Miha Majhenič in
  • Grega Gregorinčič.

V kategoriji U12, kjer so odigrali dva kroga, je zmagal

Čestitke vsem.

Člani GK Ptuj, ki vadijo pri Gitagolfu, so sodelovali na 2. Šolskem tekmovanju v Stanežičah.

Čestitke:

• Lukasu Fideršku v U12 za 3. mesto,
  • Tiji Zmazek Mladinke U18 za 5. mesto,

v kategoriji Mladinci U18 pa

• Nejcu Ladiču za 5. mesto in
  • Janu Breznerju za 7. mesto.*

Golf zveza Slovenije organizira tudi tekmovanja v mlajših kategorijah. Začetna tekmovanja so t.i. šolska tekmovanja, teh je bilo letos devet.

V skupnen seštevku so tako najmlajši člani GK Ptuj dosegli naslednje rezultate:

• Zmazek Tia 3.mesto v kategoriji U 12 deklice
  • Šamec Jan Luka 4.mesto v U 12 dečki
  • Vito Kolarič  5.mesto v U 12 dečki
  • Brezner Jan 2. mesto v U 18,
  • Gorenjec Tim 6.mesto v U 18
  • Ladič Nejc  7.mesto v  U 18

Na pokalnem ekipnem tekmovanju je po  šestih odigranih krogih skupno zmago in s tem naslov pokalnih zmagovalk dosegla ekipa GK Ptuj.

Za ekipo so v letošnjem letu nastopale

• Sabina Markoli, Slavka Gojčič, Nataša Jevnikar, Mira Kampl, Alenka Goršič Ernst, Danica Šegula, Jana Luketa, Snežana Kos

2018 09 pokalno gkptuj01

V okviru pokalnega tekmovanja je potekalo tudi točkovanje za posameznice.

Z minimalno prednostjo 10-ih točk je ob osvojenih 460 točkah zmagala članica GK Ptuj Sabina Markoli.

Mid am

Na finale Mid am pokalnega tekmovanja, ki je  v obliki Match Play potekalo 15. in 16.9. V Arboretumu, sta se uvrstili tudi moška in ženska ekipa GK Ptuj.
Moška ekipa je zasedla 3.mesto, ženska pa po porazu v finalu 2.mesto.

Seniorji GK Ptuj so se na pokalnem tekmovanju GZS po šestih odigranih tekmah uvrstili na 5.mesto.

Med posamezniki je z drugim mestom velik uspeh dosegel Bojan Raušl.

• Na evropskem prvenstvu za seniorke je barve Slovenije zastopala naš članica Slavka Gojčič.
  • Člana GK Ptuj Matjaž in Tomaž Kavnik sta se uvrstila na WAGC-svetovno amatersko prvenstvo v Maleziji.
  • Seniorke GK Ptuj so predčasno osvojile ekipni naslov v pokalnem tekmovanju GZS.
  • Seniorji so trenutno na 5.mestu.
  • Mid am ekipi-moški in ženske bosta nastopali na finalnem tekmovanju v Arboretumu.
  • Po štirih odigranih krogih pokalnega seniorskega tekmovanja so seniorke GK Ptuj ekipno na 1.mestu,
  • med posameznicami je Sabina Markoli druga.
  • Seniorji so na 5.mestu.
  • Mid am moški so po štirih odigranih krogih trenutno na 3.mestu v bruto in 1.mestu v neto kategoriji. Med posamezniki je Matjaž Kavnik na 5.mestu
  • Mid am ženske so trenutno na 2.mestu, med posameznicami Suzana Tratenšek vodi
  • Seniorji so na 5.mestu, tako kot Vlado Toplak med posamezniki
  • Seniorke po treh odigranih krogih vodijo v bruto in neto kategoriji, med posameznicami Sabina Markoli vodi

V Arboretumu je na turnirju Ženski Pro am ekipa Adema Osmančeviča, v kateri so ob Ademu igrale

• Marija Toplak,
  • Jana Luketa in
  • Snežana Kos,

osvojila odlično 2.mesto.

V 2.kolu ligaškega tekmovanja za seniorke, ki je bilo na Dinersu, je ekipa

• GK Ptuj ponovno zmagala in trenutno vodi.

Med posameznicami je

• Sabina Markoli na 2.mestu